Image for 23280-31SG-350 is not available
23280-31SG-350
DigiKey Part Number
23280-31SG-350-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
23280-31SG-350
Description
CONN PLUG FMALE 31POS GOLD CRIMP
Detailed Description
31 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp
Current Rating (Amps)
2.3A
Voltage Rating
600V
Cable Opening
0.510" ~ 0.560" (12.95mm ~ 14.22mm)
Termination
Crimp
Operating Temperature
-40°C ~ 115°C