24292-31PG-3ES is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Conxall/Switchcraft
In Stock: 0
Unit Price: R343,67260
Datasheet
Parametric Equivalent
Conxall/Switchcraft
In Stock: 0
Unit Price: R437,14960
Datasheet
Image for 24292-31PG-3ES is not available
24292-31PG-3ES
DigiKey Part Number
24292-31PG-3ES-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
24292-31PG-3ES
Description
CONN RCPT MALE 31POS GOLD SOLDER
Detailed Description
31 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Solder
EDA/CAD Models
24292-31PG-3ES Models
Current Rating (Amps)
2.3A
Mounting Type
Panel Mount, Through Hole
Voltage Rating
600V
Operating Temperature
-40°C ~ 115°C