CDRH5D28NP-101NC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Pulse Electronics
In Stock: 3 968
Unit Price: R28,14000
Datasheet
Direct
Bourns Inc.
In Stock: 413
Unit Price: R10,80000
Datasheet
Similar
Pulse Electronics
In Stock: 0
Similar
Eaton - Electronics Division
In Stock: 71
Bourns Inc.
100 µH Shielded Inductor 420 mA 520mOhm Max Nonstandard
CDRH5D28NP-101NC
DigiKey Part Number
308-2197-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDRH5D28NP-101NC
Description
FIXED IND 100UH 420MA 520 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
DC Resistance (DCR)
520mOhm Max
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Size / Dimension
0.224" L x 0.224" W (5.70mm x 5.70mm)
Tolerance
±30%
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)