PA4300.104NLT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Würth Elektronik
In Stock: 1 877
Unit Price: R25,52000
Datasheet
Similar
Sumida America Inc.
In Stock: 0
Unit Price: R4,95125
Datasheet
Eaton - Electronics Division
In Stock: 71
Bourns Inc.
In Stock: 413
Bourns Inc.
100 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 415 mA 572mOhm Max Nonstandard
PA4300.104NLT
DigiKey Part Number
553-2409-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PA4300.104NLT
Description
FIXED IND 100UH 415MA 572 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
PA4300.104NLT Models
Category
Current Rating (Amps)
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
572mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
1 kHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.240" L x 0.240" W (6.10mm x 6.10mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)