QFS-026-04.25-L-D-A-GP-P is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 0
Unit Price: R172,31513
Datasheet
Image for QFS-026-04.25-L-D-A-GP-P is not available
QFS-026-04.25-L-D-A-GP-P
DigiKey Part Number
QFS-026-04.25-L-D-A-GP-P-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
QFS-026-04.25-L-D-A-GP-P
Description
CONN RCPT 52POS SMD GOLD
Detailed Description
52 Position Connector Receptacle, Center Strip Contacts Surface Mount Gold
Datasheet
EDA/CAD Models
QFS-026-04.25-L-D-A-GP-P Models
Packaging
Tray
Contact Finish Thickness
10.0µin (0.25µm)
Mated Stacking Heights
10mm, 11mm, 14mm
Height Above Board
0.278" (7.06mm)
Pitch
0.025" (0.64mm)