QFS-026-04.25-L-D-A-GP-P-TR is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 0
Unit Price: R205,33167
In Stock: 0
Unit Price: R214,16558
Datasheet
Image for QFS-026-04.25-L-D-A-GP-P-TR is not available
QFS-026-04.25-L-D-A-GP-P-TR
DigiKey Part Number
QFS-026-04.25-L-D-A-GP-P-TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
QFS-026-04.25-L-D-A-GP-P-TR
Description
CONN RCPT 52POS SMD GOLD
Detailed Description
52 Position Connector Receptacle, Center Strip Contacts Surface Mount Gold
EDA/CAD Models
QFS-026-04.25-L-D-A-GP-P-TR Models
Packaging
Tape & Reel (TR)
Contact Finish Thickness
10.0µin (0.25µm)
Mated Stacking Heights
10mm, 11mm, 14mm
Height Above Board
0.278" (7.06mm)
Pitch
0.025" (0.64mm)