CCP1.50BK250
DigiKey Part Number
1030-CCP1.50BK250-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CCP1.50BK250
Description
EXPAND SLEEVE 1.5" X 250' BLACK
Detailed Description
Sleeve X 250' (76.20m) Black
Length
250' (76.20m)
Wall Thickness
0.024" (0.61mm)
Operating Temperature
-70°C ~ 125°C
Diameter - Inside, Non-Expanded
1.500" (38.10mm)
Diameter - Inside, Expanded
2.000" (50.80mm)
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 63
Check for Additional Incoming Stock
All prices are in ZAR
Spool
QuantityUnit PriceExt Price
1R2 588,80000R2 588,80
2R2 380,93500R4 761,87
3R2 267,19667R6 801,59
5R2 167,83200R10 839,16
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
EXPAND SLEEVE 1.5" X 50' BLACK