CCP1.25BK250
DigiKey Part Number
1030-CCP1.25BK250-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CCP1.25BK250
Description
EXPAND SLEEVE 1.25" X 250' BLK
Detailed Description
Sleeve X 250' (76.20m) Black
Length
250' (76.20m)
Wall Thickness
0.024" (0.61mm)
Operating Temperature
-70°C ~ 125°C
Diameter - Inside, Non-Expanded
1.250" (31.75mm)
Diameter - Inside, Expanded
1.500" (38.10mm)
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 66
Check for Additional Incoming Stock
All prices are in ZAR
Spool
QuantityUnit PriceExt Price
1R2 090,44000R2 090,44
2R1 922,58000R3 845,16
3R1 830,68667R5 492,06
5R1 721,21000R8 606,05
7R1 714,02571R11 998,18
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
EXPAND SLEEVE 1.25" X 50' BLACK