CCP1.50BK50
DigiKey Part Number
1030-CCP1.50BK50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CCP1.50BK50
Description
EXPAND SLEEVE 1.5" X 50' BLACK
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Sleeve X 50.00' (15.24m) Black
Category
Material
Polyethylene Terephthalate (PET), Halogen Free
Manufacturer
Techflex
Color
Black
Series
Length
50.00' (15.24m)
Packaging
Spool
Wall Thickness
0.024" (0.61mm)
Part Status
Active
Operating Temperature
-70°C ~ 125°C
Type
Sleeve
Abrasion Protection
Abrasion and Cut Resistant, Fray Resistant
Type Attributes
Expandable
Features
Clean Cut
Diameter - Inside, Non-Expanded
1.500" (38.10mm)
Material Flammability Rating
UL94 V-0
Diameter - Inside, Expanded
2.000" (50.80mm)
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 23
Check for Additional Incoming Stock
All prices are in ZAR
Spool
QuantityUnit PriceExt Price
1R868,28000R868,28
2R798,58000R1 597,16
3R760,40333R2 281,21
5R714,94200R3 574,71
7R686,46143R4 805,23
10R657,53200R6 575,32
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
EXPAND SLEEVE 1.5" X 250' BLACK