CCP1.25BK50
DigiKey Part Number
1030-CCP1.25BK50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CCP1.25BK50
Description
EXPAND SLEEVE 1.25" X 50' BLACK
Detailed Description
Sleeve X 50.00' (15.24m) Black
Length
50.00' (15.24m)
Wall Thickness
0.024" (0.61mm)
Operating Temperature
-70°C ~ 125°C
Diameter - Inside, Non-Expanded
1.250" (31.75mm)
Diameter - Inside, Expanded
1.500" (38.10mm)
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 39
Check for Additional Incoming Stock
All prices are in ZAR
Spool
QuantityUnit PriceExt Price
1R732,81000R732,81
2R673,99000R1 347,98
3R641,78667R1 925,36
5R603,39400R3 016,97
7R579,36571R4 055,56
10R554,94900R5 549,49
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
EXPAND SLEEVE 1.25" X 250' BLK