AN.HORN.5G.MMWAVE.26.40.WR28
DigiKey Part Number
3649-AN.HORN.5G.MMWAVE.26.40.WR28-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AN.HORN.5G.MMWAVE.26.40.WR28
Description
Maswell 5G mmwave Horn Antenna
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA 5G Horn WR 28 Flange Screw
Category
Number of Bands
1
Manufacturer
Suzhou Maswell Communication Technology Co. Ltd
VSWR
1.2
Packaging
Bulk
Gain
12dBi
Part Status
Active
Termination
WR 28 Flange
RF Family/Standard
Cellular
Mounting Type
Screw
Frequency (Center/Band)
33.25GHz
Height (Max)
0.752" (19.10mm)
Frequency Range
26.5GHz ~ 40GHz