ANT-2.4-WRT-MON-MHF4
DigiKey Part Number
343-ANT-2.4-WRT-MON-MHF4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT-2.4-WRT-MON-MHF4
Description
ANT 2.4GHZ DOME PNL MNT MHF4
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA Bluetooth, Thread, Wi-Fi, Zigbee™ Dome MHF4 Panel Mount
EDA/CAD Models
ANT-2.4-WRT-MON-MHF4 Models
VSWR
1.7
Series
Gain
2.7dBi
Packaging
Bag
Power - Max
5 W
Part Status
Active
Features
Cable - 216mm
RF Family/Standard
802.15.4, Bluetooth, WiFi
Termination
MHF4
Frequency Group
UHF (2GHz ~ 3GHz)
Mounting Type
Panel Mount
Frequency (Center/Band)
2.45GHz
Height (Max)
1.063" (27.00mm)
Frequency Range
2.4GHz ~ 2.5GHz