AN.HORN.WF.MMWAVE.50.77.WR15
AN.HORN.WF.MMWAVE.50.77.WR15
DigiKey Part Number
3649-AN.HORN.WF.MMWAVE.50.77.WR15-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AN.HORN.WF.MMWAVE.50.77.WR15
Description
MASWELL MMWAVE HORN ANTENNA WIFI
Manufacturer Standard Lead Time
1 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA Wi-Fi Horn WR 15 Flange Screw
Category
Number of Bands
1
Manufacturer
Suzhou Maswell Communication Technology Co. Ltd
VSWR
1.5
Packaging
Bulk
Gain
15dBi
Part Status
Active
Termination
WR 15 Flange
RF Family/Standard
WiFi
Mounting Type
Screw
Frequency (Center/Band)
63.5GHz
Height (Max)
0.752" (19.10mm)
Frequency Range
50GHz ~ 77GHz