0430300003-12-R0
DigiKey Part Number
0430300003-12-R0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0430300003-12-R0
Description
12" PRE-CRIMP A2040R RED
Customer Reference
Detailed Description
Red 20 AWG Jumper Lead Socket to Cable (Round) Gold 12.0" (304.8mm)
Category
Wire Gauge
20 AWG
Color
Red
Contact End
Socket to Cable (Round)
Length
12.0" (304.8mm)
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 310
Check for Additional Incoming Stock
Value Added Item
All prices are in ZAR
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
10R15,78800R157,88
30R14,60500R438,15
50R14,08680R704,34
100R13,41440R1 341,44
250R12,57312R3 143,28
500R11,97266R5 986,33
1 000R11,40100R11 401,00
2 500R10,68740R26 718,50
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
12" PRE-CRIMP A2040A ORANGE
In-Stock: 0
Unit Price: R16,86800
12" PRE-CRIMP A2040B BLACK
In-Stock: 565
Unit Price: R15,78800
12" PRE-CRIMP A2040G GREEN
In-Stock: 270
12" PRE-CRIMP A2040L BLUE
In-Stock: 0
12" PRE-CRIMP A2040N BROWN
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2040R RED
3" PRE-CRIMP A2040R RED
4" PRE-CRIMP A2040R RED
5" PRE-CRIMP A2040R RED
6" PRE-CRIMP A2040R RED