0430300003-03-R0
DigiKey Part Number
0430300003-03-R0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0430300003-03-R0
Description
3" PRE-CRIMP A2040R RED
Customer Reference
Detailed Description
Red 20 AWG Jumper Lead Socket to Cable (Round) Gold 3.00" (76.20mm)
Category
Wire Gauge
20 AWG
Color
Red
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Length
3.00" (76.20mm)
QuantityUnit PriceExt Price
10R13,23600R132,36
30R11,65433R349,63
50R11,01740R550,87
100R10,24200R1 024,20
250R9,35196R2 337,99
500R8,77016R4 385,08
1 000R8,25756R8 257,56
2 500R7,67194R19 179,85
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
3" PRE-CRIMP A2040A ORANGE
In-Stock: 0
Unit Price: R13,23600
3" PRE-CRIMP A2040B BLACK
In-Stock: 0
Unit Price: R13,23600
3" PRE-CRIMP A2040G GREEN
3" PRE-CRIMP A2040L BLUE
3" PRE-CRIMP A2040N BROWN
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2040R RED
4" PRE-CRIMP A2040R RED
5" PRE-CRIMP A2040R RED
6" PRE-CRIMP A2040R RED
In-Stock: 299
8" PRE-CRIMP A2040R RED