0430300001-03-A2
DigiKey Part Number
0430300001-03-A2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0430300001-03-A2
Description
3" PRE-CRIMP A2016A ORANGE
Customer Reference
Detailed Description
Orange 22 AWG Jumper Lead Socket to Cable (Round) Tin 3.00" (76.20mm)
Category
Wire Gauge
22 AWG
Manufacturer
Molex
Contact Finish
Tin
Series
Color
Orange
Packaging
Bulk
Contact Finish Thickness
40.0µin (1.02µm)
Part Status
Active
Number of Rows
1
Contact End
Socket to Cable (Round)
Number of Conductors
1
Length
3.00" (76.20mm)
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Value Added Item
All prices are in ZAR
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
10R11,55100R115,51
30R10,16033R304,81
50R9,59740R479,87
100R8,91350R891,35
250R8,12880R2 032,20
500R7,61604R3 808,02
1 000R7,16399R7 163,99
2 500R6,64760R16 619,00
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
3" PRE-CRIMP A2016B BLACK
In-Stock: 0
Unit Price: R11,55100
3" PRE-CRIMP A2016G GREEN
In-Stock: 110
Unit Price: R11,55100
3" PRE-CRIMP A2016L BLUE
In-Stock: 0
3" PRE-CRIMP A2016N BROWN
3" PRE-CRIMP A2016R RED
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2016A ORANGE
4" PRE-CRIMP A2016A ORANGE
5" PRE-CRIMP A2016A ORANGE
6" PRE-CRIMP A2016A ORANGE
8" PRE-CRIMP A2016A ORANGE