DSC1003DI1-012.0000 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Microchip Technology
In Stock: 0
Unit Price: R5,66289
Datasheet
Parametric Equivalent
Microchip Technology
In Stock: 0
Unit Price: R5,66292
Datasheet
12 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.7V ~ 3.6V Standby (Power Down) 4-VDFN
DSC1003DI1-012.0000
DigiKey Part Number
150-DSC1003DI1-012.0000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC1003DI1-012.0000
Description
MEMS OSC XO 12.0000MHZ CMOS SMD
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
1.7V ~ 3.6V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
8mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-VDFN
Type
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)