MC22FF431J-TF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Cornell Dubilier Knowles
In Stock: 0
Unit Price: R145,77160
Datasheet
Parametric Equivalent
Cornell Dubilier Knowles
In Stock: 0
Unit Price: R153,47000
Datasheet
430 pF Mica Capacitor 1 kV 2220 (5750 Metric)
CDE Mica Chip Capacitors
Cornell Dubilier MC and MCN RF Capacitors | Digi-Key Daily
MC22FF431J-TF
DigiKey Part Number
MC22FF431J-TF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MC22FF431J-TF
Description
CAP MICA 430PF 5% 1KV 2220
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Dielectric Material
Mica
Manufacturer
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Part Status
Active
Features
RF, High Q, Low Loss
Capacitance
430 pF
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.157" (4.00mm)
Voltage - Rated
1 kV