MC22FF431G-F is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Cornell Dubilier Knowles
In Stock: 0
Unit Price: R191,06700
Datasheet
430 pF Mica Capacitor 1 kV 2220 (5750 Metric)
CDE Mica Chip Capacitors
Cornell Dubilier MC and MCN RF Capacitors | Digi-Key Daily
MC22FF431G-F
DigiKey Part Number
MC22FF431G-F-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MC22FF431G-F
Description
CAP MICA 430PF 2% 1KV 2220
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Capacitance
430 pF
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Tolerance
±2%
Height - Seated (Max)
0.157" (4.00mm)
Voltage - Rated
1 kV