MC22FF431J-F is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Cornell Dubilier Knowles
In Stock: 0
Unit Price: R145,77160
Datasheet
Parametric Equivalent
Cornell Dubilier Knowles
In Stock: 0
Unit Price: R55,25502
Datasheet
430 pF Mica Capacitor 1 kV 2220 (5750 Metric)
CDE Mica Chip Capacitors
Cornell Dubilier MC and MCN RF Capacitors | Digi-Key Daily
MC22FF431J-F
DigiKey Part Number
338-1135-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MC22FF431J-F
Description
CAP MICA 430PF 5% 1KV 2220
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Capacitance
430 pF
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.157" (4.00mm)
Voltage - Rated
1 kV