24282-31SG-300 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Conxall/Switchcraft
In Stock: 0
Unit Price: R806,01810
Datasheet
Image for 24282-31SG-300 is not available
24282-31SG-300
DigiKey Part Number
24282-31SG-300-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
24282-31SG-300
Description
CONN RCPT FMALE 31P SOLDER CUP
Detailed Description
31 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
Datasheet
EDA/CAD Models
24282-31SG-300 Models
Current Rating (Amps)
2.3A
Mounting Type
Panel Mount
Voltage Rating
600V
Operating Temperature
-40°C ~ 115°C