23282-31PG-350
DigiKey Part Number
23282-31PG-350-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
23282-31PG-350
Description
CONN PLUG MALE 31P GOLD SLDR CUP
Detailed Description
31 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
23282-31PG-350 Models
Current Rating (Amps)
2.3A
Voltage Rating
600V
Cable Opening
0.510" ~ 0.560" (12.95mm ~ 14.22mm)
Termination
Solder Cup
Operating Temperature
-40°C ~ 115°C