WLBD2012K2U102TP is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Pulse Electronics
In Stock: 0
Unit Price: R2,13000
Datasheet
Parametric Equivalent
Delevan
In Stock: 0
Unit Price: R5,39913
Datasheet
KEMET
In Stock: 40
Image for WLBD2012K2U102TP is not available
WLBD2012K2U102TP
DigiKey Part Number
1292-WLBD2012K2U102TPTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WLBD2012K2U102TP
Description
FERRITE BEAD 1 KOHM 0805 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 kOhms @ 100 MHz 1 Ferrite Bead 0805 (2012 Metric) 300mA 350mOhm
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
350mOhm
Manufacturer
Walsin Technology Corporation
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Number of Lines
1
Height (Max)
0.043" (1.10mm)
Impedance @ Frequency
1 kOhms @ 100 MHz
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Current Rating (Max)
300mA