CNX722C401120W
CNX722C401120W
CNX722C401120W
DigiKey Part Number
CNX722C401120W-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CNX722C401120W
Description
LED PNL IND YLW CLR 25.60MM LDS
Detailed Description
LED Panel Indicator Yellow Clear 120V 8mA Wire Leads - 6" (152.40mm)
EDA/CAD Models
CNX722C401120W Models
Category
Voltage
120V
Current
8mA
Panel Cutout Dimensions
0.91" (23.11mm)
Lens Size
25.60mm Dia
Lamp Color
Yellow
Millicandela Rating
245mcd
Lens Color
Yellow
Termination Style
Wire Leads - 6" (152.40mm)