RB6122-50-0M3
DigiKey Part Number
817-1679-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RB6122-50-0M3
Description
CMC 250UH 50A 2LN TH
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
250 µH @ 400 Hz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 50A DCR 0.9mOhm (Typ)
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
0.9mOhm (Typ)
Manufacturer
TE Connectivity Schaffner
Voltage Rating - DC
1000V (1kV)
Series
Voltage Rating - AC
600V
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Filter Type
Power Line
Size / Dimension
2.402" L x 2.276" W (61.00mm x 57.80mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
1.496" (38.00mm)
Inductance @ Frequency
250 µH @ 400 Hz
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pin
Current Rating (Max)
50A