ANT-433-CW-QW
DigiKey Part Number
ANT-433-CW-QW-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT-433-CW-QW
Description
RF ANT 433MHZ WHIP STR RP-SMA ML
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA Alarms, ISM, Remote Control, Security Systems Whip, Straight RP-SMA Male Connector Mount
EDA/CAD Models
ANT-433-CW-QW Models
Category
Antenna Type
Whip, Straight
VSWR
1.9
Gain
3.3dBi
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Height (Max)
7.008" (178.00mm)
Frequency (Center/Band)
400MHz, 410MHz, 450MHz
Frequency Range
400MHz ~ 470MHz