FLEXI-SMA90-433
DigiKey Part Number
FLEXI-SMA90-433-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FLEXI-SMA90-433
Description
RF ANT 433MHZ WHIP TILT SMA MALE
Detailed Description
RF ANTENNA Whip, Tilt SMA Male Connector Mount
RF Solutions
VSWR
2
Termination
SMA Male
Mounting Type
Connector Mount
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Height (Max)
5.354" (136.00mm)
Frequency (Center/Band)
433MHz