82A0111-16-9
DigiKey Part Number
A132416-05-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
82A0111-16-9
Description
HOOK-UP STRND 16AWG WHITE 5'
Customer Reference
Detailed Description
16 AWG Hook-Up Wire 259/40 White 600V 5.00' (1.52m)
Jacket (Insulation) Diameter
0.079" (2.01mm)
Series
Jacket (Insulation) Thickness
0.004" (0.09mm)
Length
5.00' (1.52m)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
600V
Cable Type
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C