82A0111-16-9
DigiKey Part Number
A132416-01-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
82A0111-16-9
Description
HOOK-UP STRND 16AWG WHITE 1'
Customer Reference
Detailed Description
16 AWG Hook-Up Wire 259/40 White 600V 1.00' (0.30m)
Category
Jacket (Insulation) Material
Mfr
Jacket (Insulation) Diameter
0.079" (2.01mm)
Series
Jacket (Insulation) Thickness
0.004" (0.09mm)
Packaging
Spool
Length
1.00' (0.30m)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
600V
Cable Type
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C