82A0111-12-9
DigiKey Part Number
A132415-25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
82A0111-12-9
Description
HOOK-UP STRND 12AWG WHITE 25'
Customer Reference
Detailed Description
12 AWG Hook-Up Wire 665/40 White 600V 25.00' (7.62m)
Category
Jacket (Insulation) Material
Mfr
Jacket (Insulation) Diameter
0.121" (3.07mm)
Series
Jacket (Insulation) Thickness
0.006" (0.15mm)
Packaging
Spool
Length
25.00' (7.62m)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
600V
Cable Type
Operating Temperature
150°C