82A0111-12-9
DigiKey Part Number
A132415-05-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
82A0111-12-9
Description
HOOK-UP STRND 12AWG WHITE 5'
Customer Reference
Detailed Description
12 AWG Hook-Up Wire 665/40 White 600V 5.00' (1.52m)
Jacket (Insulation) Diameter
0.121" (3.07mm)
Series
Jacket (Insulation) Thickness
0.006" (0.15mm)
Length
5.00' (1.52m)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
600V
Cable Type
Operating Temperature
150°C