SLF7045T-331MR25-PF
DigiKey Part Number
445-2022-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-2022-1-ND - Cut Tape (CT)
445-2022-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SLF7045T-331MR25-PF
Description
FIXED IND 330UH 370MA 888 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
330 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 370 mA 888mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SLF7045T-331MR25-PF Models
Category
Current - Saturation (Isat)
250mA
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
888mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Part Status
Obsolete
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.189" (4.80mm)