APCF00070745331M00
DigiKey Part Number
553-APCF00070745331M00TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
APCF00070745331M00
Description
FIXED IND 330UH 370MA 740 MOHM
Detailed Description
330 µH Shielded Inductor 370 mA 740mOhm Nonstandard
DC Resistance (DCR)
740mOhm
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.189" (4.80mm)
Current - Saturation (Isat)
250mA