C5750X7S2A106M230KB
DigiKey Part Number
445-5212-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-5212-1-ND - Cut Tape (CT)
445-5212-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C5750X7S2A106M230KB
Description
CAP CER 10UF 100V X7S 2220
Customer Reference
Detailed Description
10 µF ±20% 100V Ceramic Capacitor X7S 2220 (5750 Metric)
EDA/CAD Models
C5750X7S2A106M230KB Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Not For New Designs
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)