CGA9N3X7S2A106M230KE
DigiKey Part Number
445-7995-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-7995-1-ND - Cut Tape (CT)
445-7995-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA9N3X7S2A106M230KE
Description
CAP CER 10UF 100V X7S 2220
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µF ±20% 100V Ceramic Capacitor X7S 2220 (5750 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CGA9N3X7S2A106M230KE Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Series
Ratings
AEC-Q200
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.102" (2.60mm)