LSMCC201208T420RG is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Unit Price: R2,29000
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 810
Unit Price: R4,91000
Datasheet
In Stock: 935
In Stock: 0
42 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 0805 (2012 Metric) 4A 8mOhm
LSMCC201208T420RG
DigiKey Part Number
587-LSMCC201208T420RGTR-ND - Tape & Reel (TR)
587-LSMCC201208T420RGCT-ND - Cut Tape (CT)
587-LSMCC201208T420RGDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LSMCC201208T420RG
Description
FERRITE BEAD 42 OHM 0805 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
LSMCC201208T420RG Models
Category
Current Rating (Max)
4A
Manufacturer
DC Resistance (DCR) (Max)
8mOhm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Height (Max)
0.041" (1.05mm)
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Impedance @ Frequency
42 Ohms @ 100 MHz