LLMCC201208T420RG is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Unit Price: R2,29000
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 810
Unit Price: R4,91000
Datasheet
In Stock: 935
In Stock: 0
42 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 0805 (2012 Metric) 4A 8mOhm
LLMCC201208T420RG
DigiKey Part Number
587-LLMCC201208T420RGTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LLMCC201208T420RG
Description
FERRITE BEAD 42 OHM 0805 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current Rating (Max)
4A
Manufacturer
DC Resistance (DCR) (Max)
8mOhm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Power Line
Height (Max)
0.041" (1.05mm)
Number of Lines
1
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Impedance @ Frequency
42 Ohms @ 100 MHz