PEC32SGAN
DigiKey Part Number
S1312E-32-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PEC32SGAN
Description
CONN HEADER R/A 32POS 2.54MM
Customer Reference
Detailed Description
Connector Header Through Hole, Right Angle 32 position 0.100" (2.54mm)
Category
Contact Length - Mating
0.318" (8.08mm)
Mfr
Contact Length - Post
0.100" (2.54mm)
Insulation Height
0.140" (3.56mm)
Operating Temperature
-65°C ~ 125°C
Current Rating (Amps)
3A
QuantityUnit PriceExt Price
1R42,70000R42,70
10R36,35400R363,54
100R30,88960R3 088,96
500R27,57222R13 786,11
1 000R26,25646R26 256,46
5 000R23,44011R117 200,55
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
CONN HEADER R/A 36POS 2.54MM
In-Stock: 286
Unit Price: R39,92000
CONN HEADER R/A 1POS
In-Stock: 0
Unit Price: R6,22000
CONN HEADER R/A 2POS 2.54MM
In-Stock: 0
CONN HEADER R/A 3POS 2.54MM
In-Stock: 60
CONN HEADER R/A 4POS 2.54MM