TSW-150-23-S-S
DigiKey Part Number
SAM1073-50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TSW-150-23-S-S
Description
CONN HEADER VERT 50POS 2.54MM
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Connector Header Through Hole 50 position 0.100" (2.54mm)
EDA/CAD Models
TSW-150-23-S-S Models
Contact Length - Mating
0.230" (5.84mm)
Series
Contact Length - Post
0.115" (2.92mm)
Overall Contact Length
0.445" (11.30mm)
Insulation Height
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Mating
30.0µin (0.76µm)
Number of Rows
1
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Additional Resources
In-Stock: 27
Factory Stock: 306
Check for Additional Incoming Stock
QuantityUnit PriceExt Price
1R76,90000R76,90
25R74,11520R1 852,88
50R70,51600R3 525,80
100R65,77120R6 577,12
500R58,28606R29 143,03
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
CONN HEADER VERT 49POS 2.54MM
In-Stock: 0
Unit Price: R116,65000
CONN HEADER VERT 48POS 2.54MM
In-Stock: 0
Unit Price: R114,53000
CONN HEADER VERT 47POS 2.54MM
CONN HEADER VERT 46POS 2.54MM
CONN HEADER VERT 45POS 2.54MM