TSW-149-23-S-S
DigiKey Part Number
SAM1073-49-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TSW-149-23-S-S
Description
CONN HEADER VERT 49POS 2.54MM
Customer Reference
Detailed Description
Connector Header Through Hole 49 position 0.100" (2.54mm)
EDA/CAD Models
TSW-149-23-S-S Models
Contact Length - Mating
0.230" (5.84mm)
Series
Contact Length - Post
0.115" (2.92mm)
Overall Contact Length
0.445" (11.30mm)
Insulation Height
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Mating
30.0µin (0.76µm)
Number of Rows
1
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Additional Resources
Value Added Item
QuantityUnit PriceExt Price
1R116,65000R116,65
10R99,16400R991,64
100R84,28210R8 428,21
500R75,23770R37 618,85
1 000R71,65022R71 650,22
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
CONN HEADER VERT 50POS 2.54MM
In-Stock: 27
Unit Price: R76,90000
CONN HEADER VERT 48POS 2.54MM
In-Stock: 0
Unit Price: R114,53000
CONN HEADER VERT 47POS 2.54MM
In-Stock: 0
CONN HEADER VERT 46POS 2.54MM
CONN HEADER VERT 45POS 2.54MM