TSW-107-23-T-D
DigiKey Part Number
SAM1074-07-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TSW-107-23-T-D
Description
CONN HEADER VERT 14POS 2.54MM
Customer Reference
Detailed Description
Connector Header Through Hole 14 position 0.100" (2.54mm)
EDA/CAD Models
TSW-107-23-T-D Models
Contact Length - Mating
0.230" (5.84mm)
Contact Length - Post
0.115" (2.92mm)
Overall Contact Length
0.445" (11.30mm)
Connector Type
Insulation Height
0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Mating
Tin
Number of Positions
Contact Finish - Post
Tin
Number of Rows
2
Contact Material
Phosphor Bronze
Row Spacing - Mating
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Additional Resources
In-Stock: 802
Factory Stock: 2 304
Check for Additional Incoming Stock
Value Added Item
QuantityUnit PriceExt Price
1R18,16000R18,16
10R15,42800R154,28
100R13,11170R1 311,17
500R11,70236R5 851,18
1 000R11,14364R11 143,64
5 000R9,94765R49 738,25
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
CONN HEADER VERT 100POS 2.54MM
In-Stock: 234
Unit Price: R55,14000
CONN HEADER VERT 98POS 2.54MM
In-Stock: 100
Unit Price: R87,04000
CONN HEADER VERT 96POS 2.54MM
In-Stock: 160
CONN HEADER VERT 94POS 2.54MM
In-Stock: 0
CONN HEADER VERT 92POS 2.54MM