TSW-150-23-T-D
DigiKey Part Number
SAM1074-50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TSW-150-23-T-D
Description
CONN HEADER VERT 100POS 2.54MM
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Connector Header Through Hole 100 position 0.100" (2.54mm)
EDA/CAD Models
TSW-150-23-T-D Models
Contact Length - Mating
0.230" (5.84mm)
Contact Length - Post
0.115" (2.92mm)
Overall Contact Length
0.445" (11.30mm)
Connector Type
Insulation Height
0.100" (2.54mm)
Number of Rows
2
Contact Material
Phosphor Bronze
Row Spacing - Mating
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Additional Resources
In-Stock: 234
Factory Stock: 1 506
Check for Additional Incoming Stock
QuantityUnit PriceExt Price
1R55,14000R55,14
25R53,17320R1 329,33
50R50,65360R2 532,68
100R47,05420R4 705,42
500R41,76146R20 880,73
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
CONN HEADER VERT 98POS 2.54MM
In-Stock: 100
Unit Price: R87,04000
CONN HEADER VERT 96POS 2.54MM
In-Stock: 160
Unit Price: R85,40000
CONN HEADER VERT 94POS 2.54MM
In-Stock: 0
CONN HEADER VERT 92POS 2.54MM
In-Stock: 181
CONN HEADER VERT 90POS 2.54MM