FJH-24-D-05.00-4 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Molex
In Stock: 0
Unit Price: R38,02722
Datasheet
Parametric Equivalent
Molex
In Stock: 865
Unit Price: R39,59000
Datasheet
In Stock: 686
In Stock: 0
GCT
In Stock: 470
GCT
In Stock: 354
Image for FJH-24-D-05.00-4 is not available
FJH-24-D-05.00-4
DigiKey Part Number
FJH-24-D-05.00-4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FJH-24-D-05.00-4
Description
CABLE FFC/FPC 24POS 0.5MM 5"
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 5.000" (127.00mm)
EDA/CAD Models
FJH-24-D-05.00-4 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Number of Conductors
24
Manufacturer
Samtec Inc.
Pitch
0.020" (0.50mm)
Series
Length
5.000" (127.00mm)
Packaging
Bulk
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)