05-24-A-0127-A-4-06-4-T-HF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
GCT
In Stock: 470
Unit Price: R36,65000
Datasheet
Parametric Equivalent
GCT
In Stock: 354
Unit Price: R20,45000
Datasheet
Molex
In Stock: 0
Molex
In Stock: 865
In Stock: 686
In Stock: 0
Samtec Inc.
New Product
24 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 5.000" (127.00mm)
05-24-A-0127-A-4-06-4-T-HF
DigiKey Part Number
2073-05-24-A-0127-A-4-06-4-T-HF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
05-24-A-0127-A-4-06-4-T-HF
Description
0.5MM PITCH FLAT FLEX CABLE, 24
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 5.000" (127.00mm) Halogen Free
Category
Number of Conductors
24
Manufacturer
Pitch
0.020" (0.50mm)
Series
Length
5.000" (127.00mm)
Packaging
Bag
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)