RB578VAM100TR
DigiKey Part Number
RB578VAM100TRTR-ND - Tape & Reel (TR)
RB578VAM100TRCT-ND - Cut Tape (CT)
RB578VAM100TRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RB578VAM100TR
Description
DIODE SCHOTTKY 100V 700MA TUMD2M
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Diode 100 V 700mA Surface Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
RB578VAM100TR Models
Category
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
850 mV @ 700 mA
Mfr
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Reverse Leakage @ Vr
200 nA @ 100 V
Part Status
Active
Mounting Type
Technology
Package / Case
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
100 V
Operating Temperature - Junction
150°C (Max)
Current - Average Rectified (Io)
700mA