PE-0805GCMC381STS
DigiKey Part Number
553-PE-0805GCMC381STSTR-ND - Tape & Reel (TR)
553-PE-0805GCMC381STSCT-ND - Cut Tape (CT)
553-PE-0805GCMC381STSDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE-0805GCMC381STS
Description
CMC 1A 2LN 380 OHM SURFACE MOUNT
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 380 Ohms @ 100 MHz 1A DCR 600mOhm
Category
Current Rating (Max)
1A
DC Resistance (DCR) (Max)
600mOhm
Series
Voltage Rating - DC
50V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.050" W (2.00mm x 1.27mm)
Height (Max)
0.055" (1.40mm)
Impedance @ Frequency
380 Ohms @ 100 MHz