PA4792.231HLT | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | PA4792.231HLT |
Description | FIXED IND 230NH 46A 0.47 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 15 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 230 nH Shielded Inductor 46 A 0.47mOhm Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 0.47mOhm |
Series | Operating Temperature -40°C ~ 130°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±10% | Supplier Device Package SMD |
Current Rating (Amps) | Size / Dimension 0.874" L x 0.323" W (22.20mm x 8.20mm) |
Current - Saturation (Isat) 100A | Height - Seated (Max) 0.285" (7.25mm) |