PA4341.152NLT
DigiKey Part Number
553-3403-2-ND - Tape & Reel (TR)
553-3403-1-ND - Cut Tape (CT)
553-3403-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PA4341.152NLT
Description
FIXED IND 1.5UH 9A 15 MOHM SMD
Detailed Description
1.5 µH Shielded Molded Inductor 9 A 15mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
PA4341.152NLT Models
DC Resistance (DCR)
15mOhm Max
Series
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.299" L x 0.272" W (7.60mm x 6.90mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)
Current - Saturation (Isat)
18A