IPC03-50P
DigiKey Part Number
2046-IPC03-50P-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IPC03-50P
Description
RFID TAG R/W 125KHZ COIN
Manufacturer Standard Lead Time
2 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RFID Tag Read/Write Memory 125kHz Coin
Category
Frequency
125kHz
Manufacturer
Pepperl+Fuchs, Inc.
Memory Type
Read/Write
Packaging
Box
Operating Temperature
-25°C ~ 70°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.197" L x 1.969" D (5.00mm x 50.00mm)