IPC03-30P
DigiKey Part Number
2046-IPC03-30P-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IPC03-30P
Description
RFID TAG R/W 125KHZ COIN
Manufacturer Standard Lead Time
2 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RFID Tag Read/Write Memory 125kHz Coin
Category
Frequency
125kHz
Manufacturer
Pepperl+Fuchs, Inc.
Memory Type
Read/Write
Packaging
Box
Operating Temperature
-20°C ~ 100°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.118" L x 1.118" D (3.00mm x 30.00mm)